Forum Niezależne forum o transporcie zbiorowym Okręgu Rybnickiego Strona Główna
Home - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Galerie - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
[PPKS Rybnik]Pożar autobusu w Rybniku - Gotartowicach
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Niezależne forum o transporcie zbiorowym Okręgu Rybnickiego Strona Główna -> PKS Rybnik i Transgór Rybnik
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szymcar




Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 21
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/6

PostWysłany: Śro 22:26, 10 Sty 2007    Temat postu: [PPKS Rybnik]Pożar autobusu w Rybniku - Gotartowicach

Dzisiaj miał miejsce pożar autobusu linii 52 jadącego z Żor do Rybnika przy przystanku w Gotartowicach.
Pojazd palił się dosyć długo
Nie wiem jak doszło do incydentu, w każdym razie zrobiłem takie zdjęcie aparatem w telefonie:





Po autobusie nic nie zostało. A jeszcze dzisiaj rano nim jechałem Sad
Mam nadzieję, że wkrótce zostaną przedstawione konkretne informacje


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Andrev
Administrator
Administrator



Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 1585
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/6
Skąd: Jastrzębie Zdrój

PostWysłany: Śro 22:57, 10 Sty 2007    Temat postu:

O żesz w mordę! Pierwszy raz widzę coś takiego... Prawie nowy Jelczyk się spalił, no to PKS Rybnik ma jeden dość dobry i w miarę nowy autobus mniej...

Czy nikomu nic się nie stało?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
dominiqus
MIŁOŚNIK
MIŁOŚNIK



Dołączył: 28 Lip 2006
Posty: 393
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/6
Skąd: Z perły polskich uzdrowisk

PostWysłany: Śro 23:15, 10 Sty 2007    Temat postu:

Mam jego zdjęcie z DKM w Rybniku zrobione dziś o godzinie 11:53. to chyba jego ostatni kurs...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Arteks
MIŁOŚNIK
MIŁOŚNIK



Dołączył: 04 Lis 2006
Posty: 373
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/6

PostWysłany: Śro 23:39, 10 Sty 2007    Temat postu:

dominiqus napisał:
Mam jego zdjęcie z DKM w Rybniku zrobione dziś o godzinie 11:53. to chyba jego ostatni kurs...
Jestem chyba jedną z nielicznych osób, która nie zamierza ronić łez bo za jelczami nie przepadam... Razz Cieszę się, że ktoś zrobił dobre, reporterskie fotki!!! Ciekaw jestem jakieś relacji osoby, która jechała tym busem. Może będzie jutro na necie albo w radiu - dzisiaj nie słyszałem.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ztz rybnik
MIŁOŚNIK
MIŁOŚNIK



Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2022
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/6
Skąd: Rybnik - Boguszowice Osiedle

PostWysłany: Czw 5:32, 11 Sty 2007    Temat postu:

Jeden z najlepszych i najnowszych autobusów PPKSu(rocznik 2001, 100% niskiej podłogi) spłonąłSad Szkoda wozu, ale ta BABA ostatnio ciekawą sytuację zrobiła: 09.01 wjechała na rondo Boguszowickie(kierunek: ZORY) i staneł, póściła 47 z Raszowca i jeszcze 2 samochody za nim i pojechała dalej(kierowca z 47 decydował się ponad 15 sek czy skorzystac z propozycji BABy z Vecta:P)...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Andrev
Administrator
Administrator



Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 1585
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/6
Skąd: Jastrzębie Zdrój

PostWysłany: Czw 10:41, 11 Sty 2007    Temat postu:

Pożar autobusu w Rybniku-Gotartowicach. W środę (10.01) około godziny 15.30 w rejonie skrzyżowania ulic Żorskiej i Sygnały zapalił się autobus linii numer 52.
"Autobus zatrzymał się na przystanku, wtedy się zapalił. Wszyscy pasażerowie zdążyli wysiąść, nikomu nic się nie stało. Wiemy, że pojazd nie uczestniczył w żadnym zdarzeniu drogowym, to była usterka techniczna"- mówi Radiu 90 rzeczniczka rybnickiej policji Aleksandra Nowara.

Ogień pojawił się w tylnej części Jelcza w rejonie silnika. Płomienie gasiły trzy jednostki straży pożarnej. Pojazd spłonął jednak doszczętnie. Przewoźnik oszacował straty na około 500 tysięcy złotych, bo to był nowy autobus.

Źródło: Radio90


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Andrev
Administrator
Administrator



Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 1585
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/6
Skąd: Jastrzębie Zdrój

PostWysłany: Czw 10:45, 11 Sty 2007    Temat postu:

Chciałbym jeszcze podziękować za zdjęcia. Nasze forum ma je pewnie jako nieliczne. Drodzy użytkownicy, jeżeli widzicie coś ciekawego to róbcie zdjęcia, choćby telefonem komrókowym jeżeli nie macie aparatu przy sobie, widzicie jakie są cenne...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ztz rybnik
MIŁOŚNIK
MIŁOŚNIK



Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2022
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/6
Skąd: Rybnik - Boguszowice Osiedle

PostWysłany: Czw 10:50, 11 Sty 2007    Temat postu:

Ile 500 tys złotych-> haha. On miał już dwa lata ja zakupił go PPKS(jeszcze go PPKS kupił w promocji, bo to był ex. testowiec-> przejechał kawał Polski)- obecnie ma 6 lat, więc to jest śmieszne na ile go wycenił PPKS Rybnik..., tym bardziej, że on nie był w najlepiej wyposażonej wersji, tylko jauboższej, czyżby PPKS chciał jeszcze zarbić na spaleniu Vecta?? Shocked

PS. Nie wiecie gdzie ons toi, czy na zajezdni PPKS, czy gdzie indziej? Mam dziś zamiar się przejechac na zajezdnie PPKSu.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
blofeld




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 26
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/6
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Czw 13:18, 11 Sty 2007    Temat postu:

Nomit napisał:
Mój Bus ;(((((((((((.......... To wina Kierowcy nie będzie , Musiała to być jakaś wada autobusu , albo BABA zasrana która nim jeździ przegrzała go .....


No jasne wina kierowcy, wada autobusu... A ja mam nieodparte wrażenie że powodem żałosnego końca najnowszego autobusu PKSu była mieszanka trzech czynników: niskiej kultury technicznej mechaników obsługujących ten autobus, oszczędności na podzespołach i stosowanie paliwa nie przeznaczonego do nowoczesnych silników wysokoprężnych. Marny wrak tego autobusu to kwintesencja stanu rybnickiego PKSu.
Arteksowi, który za Jelczami (może i słusznie) nie przepada, polecałbym głębszą refleksje przed kolejną tak kretyńską wypowiedzią - w rybnickiej komunikacji ten autobus był jednym z najwygodniejszych i napewno 100 razy bardziej nadawał się do komunikacji miejskiej niż dwudrzwiowe Mercedesy Transgóru. Ja wolałbym żeby spaleniu uległo, któreś Citaro 2-2-0 niż te nieszczęsne Vecto (pomijając to że Citara należą do Transgóru, który znacznie bardziej dba o busy i mu się to raczej nie przydaży).


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Andrev
Administrator
Administrator



Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 1585
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/6
Skąd: Jastrzębie Zdrój

PostWysłany: Czw 13:24, 11 Sty 2007    Temat postu:

Arteks napisał:
Jestem chyba jedną z nielicznych osób, która nie zamierza ronić łez bo za jelczami nie przepadam...


Tak, ale jakby spłonął Ikarus 280, albo 260, czy inny Jelcz z 1990 roku to byś płakał...

Fakt faktem, jeżeli PKS dostanie jakieś pieniądze to pewnie wystarczy tylko na stare 120M i co, wtedy też powiesz, że dobrze że spłonął?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
dominiqus
MIŁOŚNIK
MIŁOŚNIK



Dołączył: 28 Lip 2006
Posty: 393
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/6
Skąd: Z perły polskich uzdrowisk

PostWysłany: Czw 14:00, 11 Sty 2007    Temat postu:

blofeld napisał:


No jasne wina kierowcy, wada autobusu... A ja mam nieodparte wrażenie że powodem żałosnego końca najnowszego autobusu PKSu była mieszanka trzech czynników: niskiej kultury technicznej mechaników obsługujących ten autobus, oszczędności na podzespołach i stosowanie paliwa nie przeznaczonego do nowoczesnych silników wysokoprężnych.


Wszystko to wynika z kiepskiej sytuacji finansowej tej firmy i braku odpowiedzialnego i stałego zarządu. Pracownicy nie dostają wynagrodzenia, w serwisie nie ma podstawowych materiałów...
Nie jest tajemnicą, że ogólny stan techniczny większości pojazdów tego przewoźnika, dyskwalifikuje je z ruchu ulicznego. Zastanawiająca jest tu bierność urzędników UM, odpowiadających za komunikację miejską i samego ZTZ.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
szymcar




Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 21
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/6

PostWysłany: Czw 15:53, 11 Sty 2007    Temat postu:

Informację o płonącym autobusie na ul. Żorskiej w Gotartowicach służby ratownicze otrzymały wczoraj o godz. 15.15. O pożarze poinformowała prowadząca autobus 46-letnia kobieta, której znaki o zaprószonym ogniu dawali przejeżdżający kierowcy. - Trzydziestu podróżujących pasażerów razem z kierowcą natychmiast opuściło autobus. Mimo szybkiej reakcji straży pożarnej pojazd spłonął doszczętnie – powiedziała Aleksandra Nowara z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku. - Na szczęście nikt ucierpiał. Pogotowie zabrało jedynie do szpitala kierującą autobusem, bo zdradzała oznaki zatrucia dymem.
Pożar gasiły 4 jednostki straży pożarnej. - Nie znamy na razie przyczyn zaprószenia ognia. Straty wstępnie oszacowaliśmy na 500 tysięcy złotych – poinformował rzecznik rybnickiej straży pożarnej Bogusław Łabędzki.
Spalony autobus to niskopodłogowy Jelcz, który jest własnością rybnickiego PKS-u. Pojazd kursował na linii 52.









Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ztz rybnik
MIŁOŚNIK
MIŁOŚNIK



Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2022
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/6
Skąd: Rybnik - Boguszowice Osiedle

PostWysłany: Czw 18:01, 11 Sty 2007    Temat postu:

Pozwolenie na foty masz??

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jimdavis




Dołączył: 04 Paź 2006
Posty: 192
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/6
Skąd: Jastrzębie-Zdrój

PostWysłany: Czw 18:30, 11 Sty 2007    Temat postu:

dzisiaj jednego z tych DABów widziałem na linii (tego z wybitą szybą). zakleili taśmą, czy czymś w tym rodzaju [:

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ztz rybnik
MIŁOŚNIK
MIŁOŚNIK



Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2022
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/6
Skąd: Rybnik - Boguszowice Osiedle

PostWysłany: Czw 18:36, 11 Sty 2007    Temat postu:

Łukasz mi mówił, ze dziś DABy, Karosa, MAN NG272 i na jednym kursie Ikarus kursowały na 52.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Amalio
MIŁOŚNIK
MIŁOŚNIK



Dołączył: 10 Gru 2006
Posty: 1196
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 2/6

PostWysłany: Czw 19:55, 11 Sty 2007    Temat postu:

Heh i pomysleć,że jeszcze(bodaj) we wtorek go widziałem całego i zdrowego w Żorach...
Co do tego,że spłonął to w myśl powiedzenia: "jak dbasz tak masz"


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Arteks
MIŁOŚNIK
MIŁOŚNIK



Dołączył: 04 Lis 2006
Posty: 373
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/6

PostWysłany: Czw 21:05, 11 Sty 2007    Temat postu:

blofeld napisał:
Nomit napisał:
Arteksowi, który za Jelczami (może i słusznie) nie przepada, polecałbym głębszą refleksje przed kolejną tak kretyńską wypowiedzią - w rybnickiej komunikacji ten autobus był jednym z najwygodniejszych i napewno 100 razy bardziej nadawał się do komunikacji miejskiej niż dwudrzwiowe Mercedesy Transgóru. Ja wolałbym żeby spaleniu uległo, któreś Citaro 2-2-0 niż te nieszczęsne Vecto (pomijając to że Citara należą do Transgóru, który znacznie bardziej dba o busy i mu się to raczej nie przydaży).
Refleksja już się pojawiła z tym, że Blofeld wyluzuj - wiadomo, że pisałem ją przymrużeniem oka. Najzabawniejsze w tej przykrej historii jest to, że dla rybnickiego PKS-u polskie zwyczajne wozidło jakim jest 6 letni polski Jelcz Vecto to największa z możliwych strat(!) To niestety też świadczy jak niskie standardy taborowe ma ten przewoźnik. Według mnie prawdziwą tragedią byłoby zniszczenie np. kilkutygodniowego Solarisa (o których mieszkańcy Rybnika mogą na razie tylko pomarzyć) ale Vecto?!
A co do "przeżywań" to było mi bardzo smutno kiedy chyba w 2000 roku pewnego dnia ujrzałem na zajezdni ostatniego Sanosa do ruchu lokalnego ze stukniętym przodem po czym został przeznaczony do kasacji... a był to wóz z powszechnej niegdyś serii w rybnickim PKS-ie. A czy może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego to kierowcy innych pojazdów musieli sygnalizować pożar autobusu. Czyli pechowa kierująca i pasażerowie by się usmażyli na miękko gdyby nie kierowcy innych pojazdów? Co Ci ludzie nie mają wzroku i węchu?! Mad


Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Amalio
MIŁOŚNIK
MIŁOŚNIK



Dołączył: 10 Gru 2006
Posty: 1196
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 2/6

PostWysłany: Czw 21:38, 11 Sty 2007    Temat postu:

Arteks napisał:
A co do "przeżywań" to było mi bardzo smutno kiedy chyba w 2000 roku pewnego dnia ujrzałem na zajezdni ostatniego Sanosa do ruchu lokalnego ze stukniętym przodem po czym został przeznaczony do kasacji... a był to wóz z powszechnej niegdyś serii w rybnickim PKS-ie.

Przecież Rybnik dalej ma Sanosa Smile A przynajmniej miał bo ostatni raz jeśli dobrze pamiętam w grudniu go widziałęm Smile Oczywiście AD2006 Wink Dobrze go pamiętam bo to totalny złom,a po za tym jeździ nim kierowca choleryk Confused

Arteks napisał:
A czy może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego to kierowcy innych pojazdów musieli sygnalizować pożar autobusu. Czyli pechowa kierująca i pasażerowie by się usmażyli na miękko gdyby nie kierowcy innych pojazdów? Co Ci ludzie nie mają wzroku i węchu?! Mad


O matko silnik płonął(bo od silnika się zaczęło prawda??Jeśli nie to prosze mnie poprawić) 12 metrów od kierowcy,a po za tym mi sie wydawało,że wentylacja jest po zewnętrznej stronie autobusu,a nie wewnętrznej.Zresztą byłby to dobry motym do reklamy Jelcza,że w autobusie nie ma przykrych zapachów Wink
Jedynie kierująca mogła spojrzeć na temperature silnika(no chyba,że takiego cudu techniki nie ma w Jelczu Wink ).


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Grand




Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 113
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/6
Skąd: Pszów

PostWysłany: Czw 22:13, 11 Sty 2007    Temat postu:

A za odszkodowanie z tego busa kupią sobie kilka kolejnych trupów z zachodu i "wszyscy" będą szczęśliwi Twisted Evil

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
blofeld




Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 26
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/6
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Czw 22:18, 11 Sty 2007    Temat postu:

Arteks napisał:
Refleksja już się pojawiła z tym, że Blofeld wyluzuj - wiadomo, że pisałem ją przymrużeniem oka. Najzabawniejsze w tej przykrej historii jest to, że dla rybnickiego PKS-u polskie zwyczajne wozidło jakim jest 6 letni polski Jelcz Vecto to największa z możliwych strat(!) To niestety też świadczy jak niskie standardy taborowe ma ten przewoźnik. Według mnie prawdziwą tragedią byłoby zniszczenie np. kilkutygodniowego Solarisa (o których mieszkańcy Rybnika mogą na razie tylko pomarzyć) ale Vecto?!

Niepotrzebnie kolega tak fetyszyzuje Solarisa! Jest to napewno droższy autobus i cenowo atrakcyjniejsze jest Vecto. Bo chyba nie trzeba Cię przekonywać o tym że ten Jelcz był znacznie lepszy od starych DABów i innego badziewia jakie kupuje teraz PKS. A Solaris U12 to fajny autobus, ale nie widzę powodu żeby jego posiadanie warunkowało rewolcję jakościową w komunikacji miejskiej. Zresztą Transgór i PKS kupują to co wymaga ZTZ i stosownie do stawek jakie on oferuje. Przy okazji czy ktoś wie jakie są stawki za kilometr w Rybniku? Czy są uwarunkowane od niskiej/wysokiej podłogi?
A wracjąc do naszego ex-autobusu to rozumiem, że był on ubezpieczony i PKS może liczyć na jakieś odszkodowanie, za które może uda się kupić jakiś nowy pojazd (choć liczyć można pewnie co najwyżej na kolejny dwudrzwiowy szrot zza zachodniej granicy)


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Niezależne forum o transporcie zbiorowym Okręgu Rybnickiego Strona Główna -> PKS Rybnik i Transgór Rybnik Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB
Appalachia Theme © 2002 Droshi's Island