Forum Niezależne forum o transporcie zbiorowym Okręgu Rybnickiego Strona Główna
Home - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Galerie - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
[PKS Rybnik] Tabor - wątek ogólny.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 13, 14, 15  Następny
 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Niezależne forum o transporcie zbiorowym Okręgu Rybnickiego Strona Główna -> PKS Rybnik i Transgór Rybnik
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nomit
Gość






PostWysłany: Wto 22:15, 23 Paź 2007    Temat postu:

To co kierowcy robią powinno sie zgłaszać do PPKS-u , po drugie to że kierowcy są nie mili to normalka i nie tylko w PPKS Rybnik znam nie jednego cwaniaka i z V-Busa , i z PKM-u itd itp wszędzie się tacy znajdą więc w PPKS też ich trochę jest , widocznie cwaniaczek myślał że jest PANEM lini i może wszystko i tyle powinieneś napisać oficjalne pismo i kierowca będzie na 100% musiał złożyć wyjaśnienia , czasem takie pisma dostaje więc zawsze też widzę ODPOWIEDZI na nie !

Stwierdzenie że PPKS Rybnik jest najgorszy śmieszy mnie i uwierz że wiele ludzi nie tylko z PKS-u te forum przegląda , mam wiele znajomych z PKS-u którzy tutaj wchodzą i na to patrzą i uwierz takie gadanie śmieszy , bo piszesz że wyjechał 8 minut później a nie nadrobił co ? ... Nadrobił na bank jeszcze powiedz mi jaki autobus !? i autobus pewnie przyjechał o 6 a sprzedawał bilety 8 minut co nie ... jak by przyjechał 6.10 to jeszcze bym Ciebie potrafił zrozumieć bo sam wiele razy tego doświadczyłem na Lini 32 ZTZ-u jak i na 14 ZTZu jak i na 52- ta linia to już w ogóle ma rozkład w godzinach od 10 do 18 niedostosowany , i nie bronie tu PKS-u bo nie widziałem tego na własne oczy ale na pewno to że autobus 8 minut Później wyjechał z PKS-u nie świadczy o tym że PKS jest NAJGORSZY to wiesz to samo mógłbym powiedzieć o każdej FIRMIE , bo widzę to nie tylko w PKS ale tez u innych ! Napisałeś to tak jakby DYREKCJA PPKS-u kazała kierowcy podstawić sie dopiero o godzinie 6.00 i opóźnić KURS i to mnie Denerwuje ...
Powrót do góry
Amalio
MIŁOŚNIK
MIŁOŚNIK



Dołączył: 10 Gru 2006
Posty: 1196
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 2/6

PostWysłany: Wto 22:15, 23 Paź 2007    Temat postu:

A duży był ten plecak Question Bo plecak jako bagaż podręczny może iść na półkę. Co nie zmienia faktu, że chamski kierowca jeżeli miał do dziewczyny pretensje - łaski nie robi, że się ruszy z miejsca.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Amalio
MIŁOŚNIK
MIŁOŚNIK



Dołączył: 10 Gru 2006
Posty: 1196
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 2/6

PostWysłany: Wto 22:18, 23 Paź 2007    Temat postu:

Dobra Nomit niech Ci będzie Exclamation PKS Rybnik nie jest najgorszy - jest tylko w ścisłej czołówce.
Zresztą Arteks tez nie napisał, że jest najgorszy tylko jeden z najgorszych co jest prawdą.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Arteks
MIŁOŚNIK
MIŁOŚNIK



Dołączył: 04 Lis 2006
Posty: 373
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/6

PostWysłany: Wto 23:04, 23 Paź 2007    Temat postu:

Nomit napisał:
To co kierowcy robią powinno sie zgłaszać do PPKS-u , po drugie to że kierowcy są nie mili to normalka i nie tylko w PPKS Rybnik znam nie jednego cwaniaka i z V-Busa , i z PKM-u itd itp wszędzie się tacy znajdą więc w PPKS też ich trochę jest , widocznie cwaniaczek myślał że jest PANEM lini i może wszystko i tyle powinieneś napisać oficjalne pismo i kierowca będzie na 100% musiał złożyć wyjaśnienia , czasem takie pisma dostaje więc zawsze też widzę ODPOWIEDZI na nie !


Słuchaj Nomit, nie mam czasu się bawić w skargi. Tym bardziej, że faktycznie przyjechał do Krakowa o przyzwoitej porze mimo deszczu prawdopodobnie nadrobił opóźnienie bo byliśmy już o 8.35. Chodzi jednak o to, że nie można postępować jak w kraju trzeciego świata lub jak 50 lat temu... Zauważ, że w Rybniku (dzięki świadomej polityce dyrekcji PKS) pozbyto się dworca. Ludzie się nie mają gdzie schować przed zimnem. Nie ma też żadnego dyżurnego, żadnego megafonu - niewiadomo czy odjedzie jakiś autobus, czy nie, czy jest opóźniony czy nie itd. Autobusy się powinne podstawiać 5-10 minut przed odjazdem - szczególnie jak jest tak zimno jak dzisiaj. Organizacja przewozów w PKS Rybnik jest fatalna. Naprawdę jako miłośnik komunikacji dużo w Polsce widziałem, odwiedziłem masę dworców, ale takiej niekompetencji i kompromitacji jaka się zrobiła w PKSie rybnickim to nie widziałem nigdzie. W takim Cieszynie autobusy podstawiają się na 10-15 minut przed odjazdem (dalekobieżne)... i to jest standard, kierowcy w wielu PKSach w koszulach, krawacie. Powiedzą dzień dobry, pomogą starszej osobie, pomogą zapakować bagaż. A w Rybniku nie - bo nikt tego od nich nie wymaga z przełożonych...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ztz rybnik
MIŁOŚNIK
MIŁOŚNIK



Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2022
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/6
Skąd: Rybnik - Boguszowice Osiedle

PostWysłany: Śro 6:59, 24 Paź 2007    Temat postu:

Nomit napisał:
...sam wiele razy tego doświadczyłem na Lini 32 ZTZ-u jak i na 14 ZTZu...

To, że autobusy na liniach 13/32 oraz 14 są opóźnione o kilkanaście/kilkadziesiąt minut to nie jest wina: kierowcy, przewoźnika oraz ZTZ-u.
W szczycie 13/32 potrafi mieć opóźnienie wynoszące 45 minut, a spowodowane to jest:
- zakorkowany Meksyk(od przyst. Chwałowice Kop. do ronda Chwałowickiego),
- roboty na DK 81(ul. Gliwicka).

Kierowcy na tych liniach(13/32) gdy zaczynają drugą zmianę o godz. 13:28(32)/13:49(13) jeżdżą bez przerwy aż do 19:00/19:15, zazwyczaj nawet nie mają czasu na załatwienie potrzeb fizjologicznych.
Przykładem może być częste opóźnienie na kursie linii 13 o godz. 18:19 z Boguszowic, przyjazd planowy na pętlę powinien mieć o 17:55(linia 32), niestety b. często autobus przyjeżdża na pętlę ok. godz. 18:30.

Nomit napisał:
...Po za tym mało który PKS stosuje Zapowiedzi no nie licząc Krakowa gdzie jest nowoczesny dworzec...

PKS Jędrzejów stosuje zapowiedzi kursów na dworcu w Jędrzejowie.
Zapowiadane są kursy codziennie od godz. 6:00 do 22:00.
Choć jędrzejowski dworzec PKS jest już w podeszłym wieku, PKS J-ów stosuje zapowiedzi, co jest oczywiście wielkim plusem archaicznego dworca.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Andrev
Administrator
Administrator



Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 1585
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/6
Skąd: Jastrzębie Zdrój

PostWysłany: Śro 15:17, 24 Paź 2007    Temat postu:

Bielsko Biała stosuje chyba także megafony.

Ale nie o tym, to że siedzą panie w informacji na jastrzębskim dworcu głównym to bardzo dobże, jeżeli chcesz to udzielą również informacji o opóźnieniach, mają zapewne telefony do dyspozytorów większości przewoźników, od których w miarę potrzeby, czy na prośbę pasażera dowiedzą się tego i owego.

A co do dworca rybnickiego, na tym małym nibydworcu, bez stanowisk pewnie trudno jest wszystkim ustawiać się przed czasem, nie zapominajmy że nie ma tam na to zbyt miejsca. Fakt faktem, autobus PKS powinien o równiej nie podstawić się na stanowisku, a z niego odjechać (kupno biletów, bagaże itp.), ale jako tako nie widzę na tej prowizorce możliwości aby wszystkie kursy podstawiały się 10, czy 15 minut przed odjazem i te 10, czy 15 minut blokowały wyjazd.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Amalio
MIŁOŚNIK
MIŁOŚNIK



Dołączył: 10 Gru 2006
Posty: 1196
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 2/6

PostWysłany: Czw 17:52, 25 Paź 2007    Temat postu:

Arteks napisał:
Autobusy się powinne podstawiać 5-10 minut przed odjazdem .

Bez przesady, ale tak powinno być. Wkurza mnie to i nie dotyczy to tylko PKSu, ale również innych przewoźników w innych miastach. Zamiast poświęcić te trzy minuty swojej przerwy i podjechać wcześniej tak żeby odjechać o czasie to ten stoi i zapala silnik dopiero w godzinę odjazdu i się podstawia...
A dotyczy to szczególnie PKSów, ponieważ w przypadku autobusu miejskiego to jest kwesta wpuszczenia ludzi poprzez trzy wejścia* i sprzedaż powiedzmy czterech biletów, a w PKSach większość kupuje bilet, wchodzi sie pierwszymi drzwiami i jeżeli jest to jakaś dłuższa trasa to trzeba popakować do luków bagaże. W przeciwnym wypadku generuje się bezsensowne spóźnienia.

*tak uogólniając, bo to już zależy od autobusu

Nomit napisał:
Amalio mi chodzi konkretnie oto że pisze że PKS jest już taki zły bo jeden

No racja.

Nomit napisał:
PKS do póki nie będzie sprywatyzowany to będzie jak jest

Nomit orientujesz się może czy istnieje możliwość przejęcia przez nowego przewoźnika jednej zajezdni Question Na zasadzie, ze Rybnik pozostanie państwowy ( skoro i tak większość długów generuje Wodzisław ) , a Wodzisław sprywatyzowany lub obie zajezdnie sprywatyzowane, ale przez osobne przedsiębiorstwa Question

Nomit napisał:
Kierowcy na Liniach dalekobieżnych są Ubrani w koszule i krawaty i to jest Norma

W większości przypadków. No chyba, że przykładowo Wodzisław - Kraków nie jest dalekobieżna Question

Nomit napisał:
a PKS-u nie bronie

Ja też nie i dlatego zawsze pisze to co mi się nie podoba w tej firmie. Ale uwierz mi psioczenie na tą firmę nie jest moim ulubionym zajęciem bo bym chciał żeby było lepiej, ale na to już chyba w ogóle nie ma widoków.


A skoro już jesteśmy w wątku taborowym to mam pytanie. Po tym jak przyszedł do Wodzisławia drugi Man ( ten biały ) zastanawiałem się czy coś jest lub zostanie wycięte. I chyba jednak zostało. Otóż już od dawien dawna nie jechałem wodzisławską Peerką która ma pierwszy rząd po lewej obrócony tyłem do kierunku jazdy. Czy rzeczywiście ten wóz został skasowany Question


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ztz rybnik
MIŁOŚNIK
MIŁOŚNIK



Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2022
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/6
Skąd: Rybnik - Boguszowice Osiedle

PostWysłany: Wto 17:31, 06 Lis 2007    Temat postu:

MAN NL202 #SB 86993 wyjechał w nowym "wdzianku". Nie wiem czy wczoraj już jeździł, dzisiaj i jutro kursuje na linii 28. MAN był malowany ponad miesiąc.

Rybnik- Boguszowice Os., pętla przy ul. Patriotów.
[link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Amalio
MIŁOŚNIK
MIŁOŚNIK



Dołączył: 10 Gru 2006
Posty: 1196
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 2/6

PostWysłany: Pon 21:15, 12 Lis 2007    Temat postu:

Dziś myślałem, że wyjdę z siebie i stanę obok Confused Nowy nabytek wodzisławskiej zajezdni czyli Man UL2x2 już został zdewastowany Confused Podłoga oraz szyby z tyłu zostały pomalowane markerem Mad Nogi bym im z d... nie nie ręce bym im pourywał gdybym złapał tych gnoi na gorącym uczynku Exclamation

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ztz rybnik
MIŁOŚNIK
MIŁOŚNIK



Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2022
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/6
Skąd: Rybnik - Boguszowice Osiedle

PostWysłany: Śro 14:50, 12 Gru 2007    Temat postu:

Jelcz 120M #60042 został przerejestrowany, obecnie posiada nr rejestracyjne SR 65859, jego stare blachy to KXV 4792. Autobus zauważyłem dzisiaj na linii 28.

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez ztz rybnik dnia Śro 14:50, 12 Gru 2007, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ztz rybnik
MIŁOŚNIK
MIŁOŚNIK



Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2022
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/6
Skąd: Rybnik - Boguszowice Osiedle

PostWysłany: Pią 16:56, 04 Sty 2008    Temat postu:

Ikarus 280.53 o numerach rejestracyjnych SR 44007 dostał czytniki e-karty i dzisiaj zauważyłem go na linii 28. Autobus dołączył do dwóch IK280 które z dniem wprowadzenie e-karty mają czytniki.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
wojtek ztz
MIŁOŚNIK
MIŁOŚNIK



Dołączył: 19 Lip 2007
Posty: 1207
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/6
Skąd: Rybnik-Niedobczyce

PostWysłany: Śro 21:48, 09 Sty 2008    Temat postu:

Czy ktoś potrafi wytłumaczyć fenomen puszczania L:3 7:43 przys. Niedobczyce Stadion gdzie od kilku dni widzę 2 autobusy: dziś 120M i NG272 (ten codziennie) a za dużej frekwencji nie widać-przegub by starczył...PKS ma za dużo kasy czy chce tylko wyciągnąć więcej od "biednego" ZTZu?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ztz rybnik
MIŁOŚNIK
MIŁOŚNIK



Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2022
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/6
Skąd: Rybnik - Boguszowice Osiedle

PostWysłany: Czw 7:16, 10 Sty 2008    Temat postu:

Nomit napisał:
Panie kolego , na ten kurs jest wiele skarg że ludzie się do autobusu w Stodołach nie mieszczą i gdzieś tam jeszcze i BIS-owy jedzie ze stodół i wielkie mi rzeczy ,,, zamiast się cieszyć że bisówe dają to ty jakieś.... Po za tym to nie PKS decyduje czy na dany kurs jedzie 1 czy 2 autobusy tylko ZTZ zleca także weś najpierw sie zastanów co piszesz... PKS wyciąga od ZTZ za kurs BIS normalnie mistrzostwo pobiłeś!

Kolega wojtek ztz pisał o linii 3, a nie 43! O ile wiem to "3" jeździ przez Niedobczyce, a nie Stodoły.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez ztz rybnik dnia Czw 7:20, 10 Sty 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
wojtek ztz
MIŁOŚNIK
MIŁOŚNIK



Dołączył: 19 Lip 2007
Posty: 1207
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/6
Skąd: Rybnik-Niedobczyce

PostWysłany: Czw 19:29, 10 Sty 2008    Temat postu:

No dobra kolego tylko że przegub (NG272) jak napisałem (a nie mały MAN jak Ty twierdzisz bo ten mały to model NM192-pomyliłeś znów coś-coś piłeś?) wystarczył by w zupełności, bo te pieniądze są wyrzucane w błoto...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Tom
Administrator
Administrator



Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 875
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/6
Skąd: Rybnik

PostWysłany: Czw 19:32, 10 Sty 2008    Temat postu:

No ja myślę że NG272 by wystarczył. Większym marnotrawstwem są poranne kursy linii 29 o których zresztą już pisałem.

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Tom dnia Czw 19:33, 10 Sty 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
wojtek ztz
MIŁOŚNIK
MIŁOŚNIK



Dołączył: 19 Lip 2007
Posty: 1207
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/6
Skąd: Rybnik-Niedobczyce

PostWysłany: Czw 16:15, 24 Sty 2008    Temat postu:

I co przemądrzały kolego Nomit...sprawdziłeś już jak to było z tym kursem boś jakoś cicho...może jednak jechała i 120 i NG272 razem a teraz się do "błędu" nie chcesz przyznać?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Nomit
Gość






PostWysłany: Czw 16:52, 24 Sty 2008    Temat postu:

weź naucz sie czytać PISAłEM że na kursie bis jeździ MALY MAN i że dziwne jest to że niby 120 jechał przemądrzały to ty jesteś ...
Powrót do góry
wojtek ztz
MIŁOŚNIK
MIŁOŚNIK



Dołączył: 19 Lip 2007
Posty: 1207
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/6
Skąd: Rybnik-Niedobczyce

PostWysłany: Czw 17:03, 24 Sty 2008    Temat postu:

Nomit napisał:

Co do tego kursu że niby jechał przegub i Solo to aż z ciekawości to sprawdzę bo wierzyć mi sie nie chce że jechała solówka a nie midi.

Kolego Ty mnie nie pouczaj że nie umiem czytać... Sam najpierw sobie przypomnij co tu naklikałeś a potem na mnie wyjeżdzaj jak coś nie zgadza...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Nomit
Gość






PostWysłany: Czw 17:07, 24 Sty 2008    Temat postu:

Naucz sie czytać Very Happy!!
Powrót do góry
wojtek ztz
MIŁOŚNIK
MIŁOŚNIK



Dołączył: 19 Lip 2007
Posty: 1207
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/6
Skąd: Rybnik-Niedobczyce

PostWysłany: Czw 17:15, 24 Sty 2008    Temat postu:

No wiesz w rozumowaniu mnie i mojego kolegi to wygląda następująco: Ty (piszę z dużej,grzecznościowo w przeciwieństwie do Ciebie) piszesz iż sprawdzisz czy takowa sytuacja opisana przeze mnie zaistniała. A że Ty przez swoje słowa rozumiesz co innego...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Niezależne forum o transporcie zbiorowym Okręgu Rybnickiego Strona Główna -> PKS Rybnik i Transgór Rybnik Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 13, 14, 15  Następny
Strona 8 z 15

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB
Appalachia Theme © 2002 Droshi's Island